sobota, 24 czerwca 2017 r.

Aktualnoci/ Pierwszy pełny weekend wyścigowy w 2017 roku na Służewcu

Informacja prasowa                               Warszawa, 27.04.2017 r.

 

 Pierwszy pełny weekend wyścigowy w 2017 roku na Służewcu

 


W nadchodzącą sobotę i niedzielę na warszawskim torze
rozegranych zostanie łącznie 16 gonitw – dziewięć w sobotę i siedem w niedzielę.
Najciekawiej zapowiadają się niedzielne gonitwy o Nagrodę Cometa dla koni czystej krwi arabskiej
i Nagrodę Strzegomia dla folblutów. Po raz pierwszy w tym roku w Warszawie wystąpią też kłusaki francuskie.


Zeszłotygodniowe otwarcie sezonu wyścigów konnych na Torze Służewiec przyciągnęło pomimo niezbyt sprzyjającej pogody blisko
5000 widzów. W tym tygodniu na miłośników wyścigów konnych oraz warszawiaków poszukujących pomysłu na spędzenie weekendu czekać będą nie mniejsze emocje sportowe.
W sobotę wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:30, a w niedzielę o godzinie 14.30 i zakończą się około godziny 18.00.


Połowę koni zgłoszonych do wyścigu o Nagrodę Strzegomia (niedziela, godz. 16) zgłosił trener Wojciech Olkowski. Najbardziej doświadczony Invincible Gunner w wieku dwóch lat dwukrotnie wygrał i tyle samo razy był drugi. Dwa zwycięstwa odniósł także Mourtajez. Z kolei Rio de Cerisy ma za sobą tylko jeden występ, w którym zajął drugie miejsce. Konie trenowane przez Olkowskiego zmierzą się z ogierami Largo Forte i Velnelis, które w wieku dwóch lat pokazały spore możliwości. Largo Forte pod koniec listopada dosyć pewnie pokonał Invincible Gunnera w wyścigu o Nagrodę Nemana. Velnelis wygrał w swoim drugim starcie, a sezon zakończył niezłym występem w biegu o Nagrodę Mokotowską – był trzeci. Jedyna klacz w stawce -Tebira, po wygraniu Nagrody Próbnej, sensacyjnie pokonała Jagienkę w rywalizacji o Nagrodę Skarba. Zapowiadają się więc spore emocje w tym biegu.


Równie interesująco wygląda lista startowa do wyścigu dla koni czystej krwi arabskiej o Nagrodę Cometa (niedziela, godz. 15).
Do gonitwy zgłoszono najwyżej sklasyfikowanego 4-letniego ogiera Elader oraz zwyciężczynię biegu o Nagrodę Sasanki - Gusę. Oprócz nich zobaczymy bardzo szybkiego Zahaaba,  Esida in Zamoura oraz Minastirita.


Po dwie gonitwy w sobotę i niedzielę przeznaczone są dla kłusaków francuskich. Mocniej obsadzone wydają się sobotnie biegi: pierwszy, z udziałem m. in. Ukamayi Verderie, Tequili Dance i mającej za sobą mniej udany sezon Usity, oraz siódmy, w którym spotka się dziesięć klaczy.


Bilety wstępu od 5 zł. Dzieci i młodzież szkolna do 18 lat oraz seniorzy powyżej 60. roku życia wchodzą za darmo.
Bilety do nabycia również na www.eventim.pl