sobota, 24 czerwca 2017 r.

Aktualnoci/ W niedzielę inauguracja sezonu wyścigowego na Służewcu


Informacja prasowa                                           Warszawa, 19.04.2017 r.


W niedzielę inauguracja sezonu wyścigowego na Służewcu
 

Już w najbliższą niedzielę 23 kwietnia o 14.00 zainaugurowany zostanie 73. sezon, który w tym roku potrwa do 19 listopada. Podczas pierwszego dnia odbędzie się 8 gonitw, do których zgłoszono 64 konie. Tradycyjnie już przed pierwszą gonitwą, nim nad torem uniesie się słynne „Ruuuszyły…”, widownia usłyszy przebój „Bomba w górę” w wykonaniu Jaremy Stępowskiego. Potem już uwaga publiczności skupi się na głównych aktorach, czyli koniach i dosiadających ich jeźdźcach.
Po zimowej przerwie na miłośników sportu królów czeka pierwszy z 54 pełnych sportowych emocji dni wyścigowych, które rozegrane zostaną na stołecznym Torze Służewiec. W 2017 roku zaplanowano łącznie 452 gonitwy: 269 biegów dla folblutów, 163 dla arabów i 20 dla kłusaków francuskich. Łączna pula nagród  nieznacznie przekroczy 8 mln zł. Do najciekawszych wydarzeń Sezonu 2017 na pewno zaliczyć należy: Otwarcie Sezonu (23 kwietnia), Nagrodę Rulera (21 maja), Derby Galę (2 lipca), Nagrodę Liry/Oaks (30 lipca), Dzień Arabski (20 sierpnia), Nagrodę St. Leger (27 sierpnia) oraz Wielką Warszawską (24 września).


Co nas czeka 23 kwietnia na Torze Służewiec?


Na początek, w pierwszym biegu sezonu, starsze folbluty będą rywalizowały w handikapie o Nagrodę Dandolo. Ciekawostką jest trzeci z rzędu udział w tej gonitwie trenowanego przez Macieja Jodłowskiego Szameta. Oprócz niego do  tego wyścigu zgłoszono m.in. Bowiego, Suwenira i Novitora, które w zeszłym sezonie zaprezentowały się służewieckiej publiczności z dobrej strony.


Interesująco zapowiada się trzecia niedzielna gonitwa, czyli Memoriał Tomasza Dula, do którego zgłoszonych zostało siedem trzyletnich ogierów. Najwyższą wagę w handikapie generalnym mają irlandzkie Blue Connoisseur i Freddyisready oraz polski Magnetic. Niezłe są także Umberto Caro i Strzelin.
Dość ciekawie zapowiada się również gonitwa piąta z udziałem trzylatków. Chociaż jest to bieg III grupy, to wystąpią w nim konie, z którymi trenerzy wiążą spore nadzieje: Eluzzam, Chant Soldier, Piemont, Polish Spirit, Meltimo, Illdowhatican oraz Almenar.


Pierwszy dzień wyścigowy zakończy bieg o Nagrodę Skowronka. Młody służewiecki trener Maciej Kacprzyk zgłosił do niego aż trzy bardzo mocne „Alkhalediahy”: Shadwana, Burkana i Salmana. O płatne miejsca powinny powalczyć także pozostałe silne araby – Szakur, Etorio, Estarion i Horacy.


Z myślą o najmłodszych przygotowana została specjalna strefa, w której dzieci będą miały możliwość poskakać na minibungee, pojeździć na kucykach, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, a po szaleństwach na placu zabaw będą mogły zjeść darmową watę cukrową. W przerwie między pasjonującymi gonitwami na zgłodniałych widzów czekać będzie strefa gastronomiczna.


Jak najlepiej dostać się w niedzielę na Tor?


Najprościej komunikacją miejską, m.in. jeżdżącym co pół godziny z pętli przy stacji Metro Wilanowska bezpośrednio na tor "wyścigowym" autobusem linii 300 lub jadącymi w kierunku Piaseczna autobusami linii 709, 715, 727, 739 (przystanek na żądanie „Wyścigi”) oraz tramwajami: 4, 10 i 35 na pętlę Wyścigi, skąd trzeba przejść kładką do Alei Wyścigowej. Na Służewiec można również dojechać samochodem – wjazd od ulicy Puławskiej 266.


Bilety wstępu od 5 zł. Dzieci i młodzież szkolna do 18 lat oraz seniorzy powyżej 65. roku życia wchodzą za darmo. Bilety do nabycia również na www.eventim.pl 
Więcej informacji na www.torsluzewiec.pl