wtorek, 27 czerwca 2017 r.

Aktualnoci/ 2006-07-19 W ,,Gazecie" - Trójmiasto - W Sopocie bomba pójdzie w górę

Aktualnosc

Trójmiejskie wydanie ,,Gazety" tak reklamuje Sopockie wyścigi,
które odbędą się w sobotę i niedzielę 22 i 23 lipca

 

W Sopocie bomba pójdzie w górę

 


Adam Mauks
18-07-2006, ostatnia aktualizacja 18-07-2006 16:34

 

Oczy miłośników wyścigów konnych będą w sobotę i niedzielę zwrócone na Sopot.

 


Na sopockim hipodromie rozegrana zostanie wyścigowa dwudniówka. Ale będzie to dwudniówka, jakiej jeszcze w 100-letniej historii sopockich wyścigów nie było. Wystartuje bowiem 100 koni. Połowa w sobotę, połowa w niedzielę. Każda z pięciu gonitw będzie miała maksymalna obsadę 10 koni pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej. - Chcemy pokazać mieszkańcom Trójmiasta i turystom, że nie samymi koncertami promenadowymi nasz region żyje, że można inaczej spędzić czas - mówi prezes Hipodromu Jolanta Durajska.

To szczególne dni Sopotu i tutejszego toru wyścigów konnych, bo jest mało prawdopodobne, że sezon wyścigowy ruszy na Służewcu. Na upadku stołecznego toru może skorzystać Sopot, ale jak mówi prezes Durajska, bez pieniędzy to się nie stanie. Wyścigi w Polsce wymagają koncesji, na razie nie ma jej żaden z torów - dodaje. Sopot koncesji jeszcze nie ma, ale na najbliższy weekend ma wsparcie w Totalizatorze Sportowym i mieście Sopot.

Kibice, którzy przyjdą na sopocki hipodrom, będą mogli wygrać sporo atrakcyjnych nagród rzeczowych, bo tym razem (brak koncesji) nie będzie działał popularny totek. Każdy, kto kupi za złotówkę program zawodów, dostanie wraz z nim specjalny kupon. Na nim trzeba będzie wytypować tzw. porządek, czyli dwa pierwsze konie , które przybiegną na metę w 3. gonitwie soboty i niedzieli. Kupon powinien znaleźć się w urnie, a druga jego część w ręku gracza. Nagrodę będzie można otrzymać, mając tylko oryginalny kupon. A zagrać warto, bo do domu można wrócić np. z telewizorem, kuchenką mikrofalową, miniwieżą, rowerem górskim, grillem lub...,dmuchanym kajakiem.

Wyścigi w Sopocie zapowiadają się atrakcyjnie nie tylko pod względem nagród, ale także samych startów. Przyjadą najlepsze konie, najlepsi dżokeje i trenerzy. Gonitwy będzie komentował najlepszy w Polsce spiker Andrzej Szydlik. Swoje pięć minut będą miały także trójmiejskie redakcje, które będą walczyć o zwycięstwo i Puchar Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego w sobotnim Kryterium Mediów. Pierwsze kryterium rozegrane w maju 1996 roku wygrała "Gazeta Morska". Czy po 10 latach uda się już "Gazecie Wyborczej Trójmiasto" powtórzyć ten sukces? Wszystko w nogach Minora, bo ten koń będzie nas w sobotę reprezentował.

Początek gonitw w sobotę i niedzielę o godz. 15.30.

  W Sopocie bomba pójdzie w górę